ÜGYMENETLEÍRÁS ZENÉS, TÁNCOS RENDEZVÉNY ENGEDÉLYEZÉSÉHEZ, ADATVÁLTOZÁSHOZ
Ügyintézésre kijelölt szervezeti egység:
Neve: Sopron Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Igazgatási Osztály
Címe: 9400 Sopron, Új u. 12.
Elektronikus kapcsolattartás: (KRID azonosító) 106003110 (rövid név) SMJVPH (témacsoport) Önkormányzati igazgatás (ügytípus) Kereskedelmi ügyek
Ügyintézők, hivatali elérhetőségük:
Balázsné Rőczei Berta
Tel.: (99) 515-408
E-mail: balazsne.roczei.berta@sopron-ph.hu
Hegedüs Ferenc
Tel.: (99) 515-467
E-mail: hegedus.ferenc@sopron-ph.hu
Bokori Balázs
Tel.: (99) 515-154
E-mail: bokori.balazs@sopron-ph.hu
Vonatkozó jogszabályok:
- a zenés, táncos rendezvények működésének biztonságosabbá tételéről szóló 23/2011. (III. 8.) Kormányrendelet
Az eljárás illetékmentes.
Eljárási határidő:
20 nap, melybe nem tartozik bele a hiánypótlásra, tényállás tisztázására adott határidő, a szakhatósági eljárás és az eljárás felfüggesztésének időtartama, a hatóság működését legalább 1 teljes napra ellehetetlenítő üzemzavar.
Az eljárás megindítása
Azokra a zenés, táncos rendezvényekre, amelyeket egyidejűleg 300 személynél nagyobb befogadóképességű építményben tartanak, vagy a szabadban kerülnek megrendezésre és a rendezvény időtartama alatt várhatóan lesz olyan időpont, amelyen a résztvevők létszáma az 1000 főt meghaladja, rendezvénytartási engedélyt kell kérni a jegyzőtől.
Nem kell rendezvénytartási engedélyt kérni:
- a gyülekezési jogról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvényekre (felvonulások, tüntetések)
- a választási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvényekre (választási gyűlésekre)
- a vallási közösségek vallásos szertartásaira és rendezvényeire
- a családi eseményekkel kapcsolatos rendezvényekre
- a közoktatási intézményekben az intézmény által szervezett rendezvényekre
A rendezvénytartó azon rendezvények esetében, amelyekre nem kell a jegyzőtől engedélyt kérni, köteles rendezvénytartó szándékát a rendvédelmi és a tűzvédelmi hatóság felé bejelenteni.
Az engedélyezési eljárás kérelemre indul, a kérelemnyomtatvány letölthető a ww.sopron.hu/e-ügyintézés/nyomtatványok/igazgatási osztály menüpontból. A rendezvény szervezője a kérelmet elektronikus úton, az alábbi linken tudja benyújtani:
epapir.gov.hu
cegkapu.gov.hu
Elektronikus kapcsolattartás: (KRID azonosító) 106003110 (rövid név) SMJVPH (témacsoport) Önkormányzati igazgatás (ügytípus) Kereskedelmi ügyek
A kérelemhez mellékelni kell:
- Vállalkozói igazolványt vagy Igazolást az egyéni vállalkozó nyilvántartásáról,
- Gazdasági társaságok esetében aláírási címpéldányt
- Képviseleti eljárás esetén írásbeli meghatalmazást
- Ha a zenés, táncos rendezvény helyszínéül szolgáló építmény vagy terület nem a kérelmező tulajdonában van, akkor a használat jogcímére vonatkozó igazoló okiratot
- Biztonsági tervet
- Tűzvédelmi szabályzatot
- Építészeti-műszaki dokumentációt két példányban és a tervezői nyilatkozatot
A zenés, táncos rendezvény engedélyezésével kapcsolatos eljárás
- Az ügyintéző a kérelem megérkezését követően haladéktalanul ellenőrzi, hogy a kérelem és annak mellékletei megfelelnek-e a jogszabályban meghatározott követelményeknek. Ha a kérelem hiányosan került benyújtásra, az ügyintéző a pótolandó dokumentum megjelölésével, határidő tűzésével hiánypótlásra szólítja fel az ügyfelet 8 napon belül.
- Amennyiben a kérelem a jogszabályban előírtaknak megfelel, az ügyintéző függő hatályú döntést hoz, melyben többek között értesíti az eljárásban részt vevő ügyfeleket és szakhatóságokat (a tűzvédelmi, az építésügyi, a népegészségügyi és a rendvédelmi hatóságot) az eljárás megindításáról. A szakhatósági megkeresés ezzel egy időben történik.
- A jegyző az eljárás során az ügyfelek adatait és a zenés, táncos rendezvény helyszínéül szolgáló építmény vagy terület tulajdonjogának igazolásához szükséges tulajdoni lapot az ingatlanügyi hatóság megkeresése útján vagy a számítógépes ingatlan-nyilvántartási rendszer használatával szerzi be.
- Az engedélyezési eljárásban a jegyző a szakhatóságokkal közös helyszíni szemle megtartásáról intézkedhet. A helyszíni szemléről értesítést kap az Országos Mentőszolgálat is.
- Az eljárás végén a jegyző a szakhatósági vélemények figyelembe vételével a rendelkezésére álló adatok alapján hozza meg döntését. Amennyiben a rendezvénytartási engedély kiadásának feltételei fennállnak, a jegyző erről határozatot hoz és a rendezvénytartási engedély megadásával egyidejűleg a zenés, táncos rendezvényt nyilvántartásba veszi, amiről igazolást ad ki.
- Az ügyintéző a rendezvénytartási engedély megadásáról vagy a kérelem elutasításáról szóló határozatot közli:
- a kérelmezővel
- az eljárásban részt vevő szakhatóságokkal
- az illetékes fogyasztóvédelmi hatósággal
- az Országos Mentőszolgálattal
A zenés, táncos rendezvényekről vezetett nyilvántartás nyilvános, a jegyző a nyilvántartást közzéteszi, ami megtekinthető a www.sopron.hu weboldalon.
Adatváltozás bejelentése
- Az engedély jogosultja a kérelem adataiban (székhelycím, befogadóképesség, a rendezvény gyakorisága stb.) bekövetkezett változásokat haladéktalanul köteles bejelenteni a jegyzőnek. Amennyiben a módosítás olyan jellegű, hogy az valamely szakhatóság jogkörét érinti, arról a jegyző az érintett szakhatóságot értesíti. Amennyiben a szakhatóság nyilatkozata alapján szükséges, a jegyző új engedélyezési eljárást folytat le.
- A tevékenység megszüntetését a kapott igazolás leadásával egyidejűleg haladéktalanul be kell jelenteni a jegyzőnek. A bejelentés alapján a jegyző az engedélyt visszavonja, és a zenés, táncos rendezvényt törli a nyilvántartásból.
Jogkövetkezmények
Amennyiben a helyszíni ellenőrzés során tanúbizonyságot nyer, hogy a rendezvénytartó nem rendelkezik rendezvénytartási engedéllyel, az ellenőrzést végző hatóság köteles a zenés, táncos rendezvényt a helyszínen felfüggeszteni.
Hasonló jogkövetkezménnyel jár, ha a hatóság a rendezvény helyszínén az engedély iránti kérelemben meghatározott befogadóképességének nyilvánvalóan jelentős túllépését, vagy a biztonsági tervben meghatározott számú biztonsági személyzet hiányát tapasztalja.
A zenés, táncos rendezvény tartásával kapcsolatos egyéb tudnivalók
- A rendezvénytartó ellenőrzéskor eredeti okirattal vagy másolattal köteles igazolni, hogy rendelkezik rendezvénytartási engedéllyel. Az engedély nem mentesíti az engedély jogosultját a tevékenység végzéséhez, illetve a meghatározott termékek forgalmazásához szükséges további, külön jogszabályban meghatározott feltételek teljesítése alól.
- A szakhatóságok által előírt feltételeket a rendezvény ideje alatt folyamatosan köteles biztosítani.
- A rendezvény szervezőjének feladata, hogy folyamatosan nyomon kövesse, hogy nem várható-e a rendezvény biztonságát veszélyeztető időjárás, valamint felel a biztonsági tervben és a vonatkozó tűzvédelmi előírásokban meghatározott rendelkezések megtartásáért. Ha az időjárás a rendezvény biztonságát veszélyezteti, szükséges esetben gondoskodik a rendezvény felfüggesztéséről.
- A zenés, táncos rendezvény gyakoriságáról, megtartásának napjairól, kezdésének és befejezésének időpontjáról szóló nyilatkozatnak, a biztonsági tervnek és a tűzriadó tervnek a zenés, táncos rendezvény helyszínén a vendégek számára látható, hozzáférhető helyen történő elhelyezéséért, valamint az elektronikus tájékoztatásra szolgáló honlapján való közzétételéért az üzemeltető és a szervező felel.
- A zenés, táncos rendezvény szervezője gondoskodik elsősegély nyújtására képzett személyzet helyszíni jelenlétéről.
- A zenés, táncos rendezvény biztosítását a zenés, táncos rendezvény és a helyszín jellegzetességeihez, valamint a helyszín befogadóképességéhez igazodó számú biztonsági személyzet végzi.
- Ha a jóváhagyott biztonsági tervben a biztonsági személyzet létszáma a tíz főt eléri, akkor a biztonsági személyzet legalább egy tagja biztonságszervező, legalább három tagjának pedig személy- és vagyonőrnek kell lennie.
- A rendezvény szervezője, illetve a biztonsági személyzet tagja a képzettségét igazoló okiratot vagy annak másolatát a zenés, táncos rendezvény ideje alatt köteles magánál tartani és hatósági ellenőrzés esetén felmutatni.
Frissítve: 2021.01.11.